Рафар Шакиров Бөтендөнья архитектура көне белән котлый!

2024 елның 7 октябре, дүшәмбе

Хөрмәтле хезмәткәрләр, архитектура хезмәткәрләре, шәһәр төзүчеләр һәм тармак ветераннары!

Сезне һөнәри бәйрәм - Бөтендөнья архитектура көне белән чын күңелдән котлыйм!

Бу көн безгә әйләнә-тирә дөньяны формалаштыруда, уңайлы һәм гармоник тормыш мохитен булдыруда сезнең һөнәрегезнең ничек мөһим булуын искә төшерә.

Архитектура - бу бина яки төзелеш генә түгел, бу безнең мәдәниятебезнең, безнең заманның һәм безнең кыйммәтләрнең чагылышы. Һәр проект, һәр деталь - бу киләчәк буыннар яшәячәк, эшләячәк һәм үсеш алачак киңлекне булдырырга адым. Без гына конструкцияләр генә түгел, ә рухландыручы һәм тәнкыйтьләнүче тарихлар тудырабыз.

Татарстан Республикасы Дәүләт экспертизасы үзенең көндәлек эше кысаларында архитектура һәйкәлләрен, республика, федераль күләмдәге мәдәни әһәмияткә ия объектларны реставрацияләү буенча проектларны карый, киләчәк буыннар өчен уникаль объектларны саклау программаларын гамәлгә ашыруда үз өлешен кертә.

Бу көнне барыбызга да яңа иҗади ачылышлар, идеяләрне гамәлгә ашыруда батырлык һәм карарлар кабул итүдә акыллылык теләгем килә. Проектлар функциональ генә түгел, матур булсын, шулай ук аларны кулланачакларга шатлык китерсен.

Бәйрәм белән, хезмәттәшләр! Сайланган һөнәрнең тугрылыгы, аеруча харизм безнең матур киңлекләрне сезнең кулларыгыз белән үстерүгә ярдәм итсен!

Хөрмәт белән, ТР Дәүләт экспертизасы директоры Рафар Шакиров

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: