«Иң яхшы сметчик-2024: регионнар Лигасы» конкурсында катнашучыларны нинди сынаулар көтә

2024 елның 20 июне, пәнҗешәмбе

2024 елның 22 августында Казанда «Иң яхшы сметчик» конкурсында катнашучылар өчен финал ярышлары узачак. Нәтиҗәдә, без 2024 елның иң яхшы сметачысы кем булачагын беләчәкбез. Финалга кадәр барып җитәр өчен катнашучыларыбызга бераз җылынырга кирәк, якын арада сметачыларны нинди сынаулар көткәнен сөйлибез.

2024 елның 21 июне, 1 тур, онлайн-тест.

Беренче турда җыярга мөмкин булган максималь балл саны 60. Бер баллның чагыштырма авырлыгы 20%.

Конкурсның беренче туры онлайн-тест форматында узачак. Тест төрле катлаулылык дәрәҗәсендәге 60 сораудан тора. Һәр сорауда конкурсантка бер яки берничә дөрес җавап сайларга кирәк.

Тест тәмамланганнан соң, конкурсантлар гомуми баллар санын һәм биремне үтәү өчен сарыф ителгән вакытны күрәчәк.

1 тур биремнәрен үтәү өчен Интернетка чыгучы компьютер яки смартфон кирәк. Конкурста катнашучыларның һәрберсенең индивидуаль логин һәм пароле булачак. Бәяләү критерийлары: 1 тур сорауларына җаваплар биремнәрне үтәүнең дөреслеге һәм тизлеге критерийлары буенча бәяләнә, ягъни тупланган баллар саны тигез булганда, шулай ук конкурска йомгак ясаганда тест узу тизлеге дә исәпкә алыначак, анда катнашучыга өстәмә балл биреләчәк.

Һәр катнашучыга тест үтү өчен бер генә омтылыш бирелә. Узу вакыты чикләнгән! Тестны сынау башланганнан соң 2 сәгать эчендә чишәргә кирәк.
  2024 елның 30 июленә кадәр, 2 тур, үзе турында онлайн презентация.

Яхшы әйтем бар:»үзеңне мактамасаң, беркем дә мактамас". Кешегә мактау кирәк. Ул безне эмоциональ яктан зарядлый. Шуңа күрә катнашучыларга үзләренең иҗади сәләтләрен, иҗатларын күрсәтергә һәм үзләренең һөнәри казанышлары һәм мавыгулары турында мөмкин кадәр тулырак сөйләргә тәкъдим итәбез.

Икенче турда җыярга мөмкин булган максималь балл саны 3. Бер баллның чагыштырма авырлыгы 5%.

Бәяләү критерийлары:

Презентациядә үзең турында мәгълүматны, үзеңнең һөнәри эшчәнлегеңне, конкурста катнашырга этәргән мотивларны һәм стимулларны, мавыгуларны, бүләкләрне, гаилә турында өстәмә фактларны чагылдырырга кирәк. Презентациягә таләпләр: слайд-шоу яки фотоколлаж (10 слайдтан артык түгел) яки видеоролик (3 минутка кадәр) форматында.

Презентацияләрне почтага җибәрергә кирәк info@proff-standart.ru 2024 елның 30 июленнән дә соңга калмыйча.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: