«Татарстан Республикасының иң яхшы сметчигы» конкурсы

«Татарстан Республикасының иң яхшы сметчигы» исеменә Республикакүләм конкурсы 2014 елдан башлап үткәрелә. Конкурста төзелеш тармагындагы бәя кую һәм сметаны нормалаштыру өлкәсендә кирәкле белемнәре булган һәрбер практик белгече катнашырга мөмкин.

Конкурсның максаты

Татарстан Республикасында төзелештә бәя кую һәм сметаны нормалаштыру өлкәсендәге белгечләрнең эшчәнлек нәтиҗәлелеген арттыру.

Конкурсның бурычлары

• Татарстан Республикасында бәя кую һәм сметаны нормалаштыру өлкәсендә иң яхшы белгечләрне ачыклау;
  • һөнәрнең абруен арттыру, иҗтимагый әһәмиятен һәм аның алга таба үсешен көчәйтү;
  • бәя кую һәм сметаны нормалаштыру өлкәсендә белгечләрнең һөнәри осталыкларын үстерү;
  • төзелештә бәя кую һәм сметаны нормалаштыру өлкәсендә белгечләрне профессиональ дәрәҗәдә әзерләүдә ярдәм итү;
  • төзелештә бәя кую һәм сметаны нормалаштыру өлкәсендә алдынгы тәҗрибәне тарату;
  • төзелештә бәя кую һәм сметаны нормалаштыру өлкәсендә иң яхшы белгечләрнең мәгълүматлар банкын формалаштыру.

Конкурсның уникальлеге

• җиңүчене дәрәҗәле статус һәм «Татарстан Республикасының иң яхшы сметчигы» фирма алтын значогы белән бүләкләү;
  • эштән аерылмыйча гына квалификацияне арттыру;
  • үз белемнәреңне һәм сәләтләреңне объектив рәвештә бәяләү мөмкинлеге;
  • үз күнекмәләреңне күрсәтү мөмкинлеге;
  • смета эше профессионаллары белән аралашу мөмкинлеге;
  • конкурс атмосферасы һәм көндәшлек рухы.

Конкурсның оештыру комитеты

• Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы;
  • «Россиянең баш дәүләт экспертизасы» ФАУ Идел буе филиалы;
  • «Татарстан Республикасының төзүчеләр берлеге» эш бирүчеләрнең региональ тармак берләшмәсе;
  • «Казан дәүләт архитектура-төзелеш университеты» югары белем бирүнең федераль дәүләт бюджет белем бирү учреждениесе;
  • «ТР төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя кую идарәсе» ДАУ.

Конкурсның номинацияләре

1 урын – «Татарстан Республикасының иң яхшы сметчигы» Республика конкурсының 1 дәрәҗә лауреаты;

2 урын – «Татарстан Республикасының иң яхшы сметчигы» Республика конкурсының 2 дәрәҗә лауреаты;

3 урын – «Татарстан Республикасының иң яхшы сметчигы» Республика конкурсының 3 дәрәҗә лауреаты.

1 урынны алган  һәм конкурс нәтиҗәләре буенча иң күп балл җыйган җиңүче «Иң яхшы сметчик» фирма значогы белән бүләкләнә.

Конкурс турында буклет

Буклетны карарга

Хезмәт күрсәтелүне алу өчен берничә гади адым:

АДЫМ 1: ФОРМАЛАР БУЕНЧА ДОКУМЕНТЛАР ӘЗЕРЛӘРГӘ. ДОКУМЕНТЛАР ШАБЛОННАРЫ

Документлар

АДЫМ 2: ШАРТНАМӘ ТӨЗҮ ҺӘМ ХЕЗМӘТ ӨЧЕН ТҮЛӘҮ

Документларны тапшырганнан соң, шартнамәне имзаларга һәм шартнамә шартлары нигезендә хезмәт өчен түләргә кирәк.

АДЫМ 3: НӘТИҖӘНЕ АЛУ

1 урынны алган  һәм конкурс нәтиҗәләре буенча иң күп балл җыйган җиңүче «Иң яхшы сметчик» фирма значогы белән бүләкләнә;

Конкурс турында мәгълүмат

«Иң яхшы сметчик» конкурсы турында «KZN» телеканалының видеорепортажы

«Татарстан төзүчеләре» журналы: ТР төзелеш министрлыгында «Иң яхшы сметчик» конкурсы җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы булды

«Республика. XXI гасыр» журналы: үз осталыгыңны күрсәт

«Стройэкспертиза. Татарстан Республикасы» журналы: «Безгә сездән башка йорт та төзеп, төзелеш тә булдырып булмый!»

«Төзелеш. Татарстан» мәгълүмат агентлыгы: «Кайчан һөнәрем өчен горурлык колачлый»

«Бизнес-Онлайн» электрон эшлекле газета: Данә «товар»: ни өчен сметчиклар инвесторлар һәм дәүләт органнарының кул астында?

«Бизнес-Онлайн» электрон эшлекле газета: «Нәтиҗәләргә йогынты ясый алмадык»: Татарстан конкурсында Мәскәүдән килгән белгеч җиңде

«Вестник. Идел буе» журналы: Татарстан Республикасы сметчиклары илдә иң яхшылары дип табылды

«Татар-информ» мәгълүмат агентлыгы: Татарстанда төзелеш өлкәсендәге иң яхшы белгечләрне бүләкләделәр

«Татарстан элитасы» журналы: осталык бәйрәме

Конкурс турында буклет

Буклетны карарга

АДЫМ 4: БЕЛЕМ АЛУ

«ТР төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя кую идарәсе» ДАУ белем бирү үзәге («ПрофСтандарт») эш тәҗрибәсе булган сметчикларны, шулай ук яшь белгечләрне укытуда специальләшә, төзелештә бәя кую өлкәсендә мәшгуль булган белгечләрне аттестацияләү буенча Үзәк булып тора. Смета эшләре буенча курсларны һәм семинарларны төзелеш тармагында 25 елдан артык эш тәҗрибәсе булган төзелештә бәя кую һәм сметаны нормалаштыру өлкәсендәге «ТР төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя кую идарәсе» ДАУ төзелештә бәя кую буенча Региональ үзәкнең әйдәп баручы белгечләре-практиклары үткәрәләр.

Белем алу өчен гаризаны +7 (843) 253-75-49 телефоны аша яки info@proff-standart.ru электрон почтасы буенча бирергә мөмкин. Укуларны үткәрү урыны: «ТР төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя кую идарәсе» ДАУ белем бирү үзәге («ПрофСтандарт»), Казан шәһ., Шуртыгин ур., 22 нче йорт.

Соңгы яңарту: 2023 елның 21 марты, 18:02

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: